تاريخ : یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ | 13:17 | نویسنده : یوسفی نژاد

امام زمان (عج)در عرفات

«گناهکارترین فرد در عرفات کسی است که از آنجا باز گردد در حالی که گمان می برد آمرزیده نخواهد شد»

                                                    (بحارالانوار ج 99ص 248)

به استناد برخی از روایات امام عصر -عج الله تعالی فرجه الشریف-در زمان غیبت کبرا در همه جا حضور می یابد و یوسف بار به طور ناشناس میان مردم رفت و آمد می کند . هیچ کس وی را نمی شناسد تا وقتی خداوند به اواجازه دهد خود را معرفی کند چنانچه به یوسف صدیق اجازه داد خود را به برادرانش بشناساند .

بر اساس روایات امام صادق -علیه السلام -یکی از جاهایی که امام زمان -عج الله تعالی فرجه الشریف -حضور می یابد صحرای عرفات در ایام حج است.

محمد بن عثمان یکی از نواب اربعه نیز در این باره می گوید :و الله ان صاحب هذا الامر یحضر الموسم کل سنه فیری الناس و یعرفهم و یرونه و لا یعرفونه به خدا سوگند صاحب این امر همه ساله در مراسم حج حضور پیدا می کند مردم را می بیند و می شناسد ولی مردم - با اینکه او را می بینند - نمی شناسند .

وجود مبارک حضرت بقیه الله حجه بن الحسن (عج الله تعالیفرجه الشریف)هر سال در مراسم حج وبه ویژه در عرفات و منا حضور دارد .

چنانکه امام صادق (علیه السلام) فرمود : یفقد الناس امامهم یشهد الموسم فیراهم و لا یرونه .همچنین نایب خاص امام زمان (سلام الله علیه) محمد بن عثمان عمری (رضوان الله تعالی علیه )می گوید :و الله ان صاحب هذا الامر لیحضر الموسم کل سنه یری الناس و یعرفهم و یرونه و لا یعرفونه

همچنین بسیاری از تربیت یافتگان و شاگردان خاص آن حضرت در میان آن حج گزاران حضور دارند و به مدد عنایت خاص حضرتش از ملکوت افراد آگاهی می یابند .

شایان ذکر اینکه اگرچه ممکن است مشکلات برخی از زائران ناخودآگاه به برکت امام زمان (سلام الله علیه)حل شود لیکن چنین نیست که هر عمل خارق عادت و کرامتی که در ایام حج و در ...سرزمین منا و عرفات روی داد مستقیما به دست وجود مبارک آن حضرت انجام گیرد.  • قالب وبلاگ